موافقت مجلس با اختصاص اعتبار ۳۵۰ میلیون دلاری جهت اجرای طرح‌ انتقال آب کشاورزی سیستان و بلوچستان

اختصاص اعتبار ۴ هزار میلیاردی برای تجهیز آزمایشگاه و کارگاه های دانشگاه های کشور

مجوز مجلس به بانک ها برای ارائه تسهیلات ارزی جهت توسعه حمل و نقل درون و برون شهری

سازمان امور عشایر می‌تواند انبارهای ذخیره علوفه خود را واگذار کند

درآمدهای طرح هدفمندی یارانه ها به حساب سازمان هدفمندی نزد خزانه داری کل کشور واریز می شود

سود دریافتی سپرده های دستگاه‌ها به عنوان درآمد اختصاصی خزانه محسوب می‌شود

اعلام وصول ۳ سوال ملی نمایندگان مجلس از وزرا

دستگاه‌های اجرایی مجاز به استفاده مازاد درآمدهای اختصاصی خود شدند

فروش پروژه های عمرانی که با مشارکت بخش خصوصی تکمیل شده است نیاز به مصوبه هیات وزیران ندارد

مجوز مجلس به صندوق توسعه ملی برای سپرده‌گذاری ۱۵ هزار میلیاردی در بانک‌ها

سهم دولت از هزینه شرکت‌های دولتی و بانک‌های سودده برای واریز به خزانه‌ مشخص شد

حذف صدور کارت اشتغال از لایحه بودجه سال ۹۷

کد خبر: 984 | تاریخ انتشار: ۷:۵۴:۳۲ - دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ | ارسال نظر مسدود است. | Print This Post Print This Post |

موضوع تعیین عوارض بر هر نخ سیگار داخلی و خارجی در کمیسیون تلفیق بررسی می شود

[1396/11/15]

موضوع تعیین عوارض بر هر نخ سیگار داخلی و خارجی در کمیسیون تلفیق بررسی می شود  

نمایندگان مجلس تعیین تکلیف عوارض هر نرخ سیگار داخلی و وارداتی در سال ۹۷ را به کمیسیون ارجاع دادند.

نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه 15 بهمن) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزئیات بخش درآمدی گزارش کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 97 ، بند الحاقی 7 تبصره 6 این لایحه را با 164 رأی موافق، 49 رأی مخالف و یک رأی ممتنع از مجموع 230 نماینده حاضر در صحن علنی به کمیسیون تلفیق ارجاع دادند.

در جریان بررسی این بند سکینه الماسی به عنوان مخالف تاکید کرد که این بند در نهایت باعث نابودی تولیدکننده داخلی سیگار می شود.

وی همچنین اعتقاد دارد که بند مذکور با ماده 73 برنامه ششم توسعه مغایرت قانونی دارد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تاکید داشت: با تصویب بند الحاقی 7 تبصره 6، بازار سیگار داخلی به کمپانی های خارجی و قاچاقچیان واگذار می شود، توقف تولید داخلی رخ می دهد و در سال 97 در حدود 50 هزار شغل از بین خواهد رفت.

همچنین علیرضا سلیمی در موافقت با این بند الحاقی اظهار داشت: روزانه 20 میلیارد تومان هزینه درمان بیماران مصرف دخانیات می شود و همچنین سالانه 55 هزار نفر به دلیل مصرف دخانیات فوت می کنند، بنابراین با افزایش تعرفه می توان میزان مصرف دخانیات و سیگار را در کشور کاهش داد.

مسعود پزشکیان که ریاست جلسه علنی را برعهده داشت تاکید کرد که بند الحاقی مذکور مغایرتی با ماده 73 قانون برنامه ششم توسعه ندارد.

در نهایت نمایندگان مجلس با 100 رأی موافق، 109 رأی مخالف و 4 رأی ممتنع با این بند الحاقی موافقت نکردند و بعد از 25 دقیقه مذاکره، موضوع افزایش عوارض هر نرخ سیگار داخلی و وارداتی را برای بررسی بیشتر به کمیسیون تلفیق بودجه ارجاع دادند.

در بند الحاقی 7 تبصره 6 لایحه بودجه 97 آمده است؛ از ابتدای سال 1397 به قیمت خرده فروشی هر نخ سیگار تولید داخل (انواع سیگار تولید داخلی، تولید مشترک و تولید داخل با نشان بین المللی) مبلغ سیصد و پنجاه (350) ریال و هر نخ سیگار وارداتی مبلغ پانصد (500) ریال به عنوان عوارض اضافه می گردد. وزارت امور اقتصادی و دارایی مکلف است مبالغ مزبور را از تولیدکنندگان و واردکنندگان حسب مورد اخذ و به حساب درآمد عمومی موضوع ردیف 110516 این قانون واریز نماید.

Let's block ads! (Why?)

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

[۱۳۹۶/۱۱/۱۵]

موضوع تعیین عوارض بر هر نخ سیگار داخلی و خارجی در کمیسیون تلفیق بررسی می شود  

نمایندگان مجلس تعیین تکلیف عوارض هر نرخ سیگار داخلی و وارداتی در سال ۹۷ را به کمیسیون ارجاع دادند.

نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه ۱۵ بهمن) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزئیات بخش درآمدی گزارش کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۷ ، بند الحاقی ۷ تبصره ۶ این لایحه را با ۱۶۴ رأی موافق، ۴۹ رأی مخالف و یک رأی ممتنع از مجموع ۲۳۰ نماینده حاضر در صحن علنی به کمیسیون تلفیق ارجاع دادند.

در جریان بررسی این بند سکینه الماسی به عنوان مخالف تاکید کرد که این بند در نهایت باعث نابودی تولیدکننده داخلی سیگار می شود.

وی همچنین اعتقاد دارد که بند مذکور با ماده ۷۳ برنامه ششم توسعه مغایرت قانونی دارد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تاکید داشت: با تصویب بند الحاقی ۷ تبصره ۶، بازار سیگار داخلی به کمپانی های خارجی و قاچاقچیان واگذار می شود، توقف تولید داخلی رخ می دهد و در سال ۹۷ در حدود ۵۰ هزار شغل از بین خواهد رفت.

همچنین علیرضا سلیمی در موافقت با این بند الحاقی اظهار داشت: روزانه ۲۰ میلیارد تومان هزینه درمان بیماران مصرف دخانیات می شود و همچنین سالانه ۵۵ هزار نفر به دلیل مصرف دخانیات فوت می کنند، بنابراین با افزایش تعرفه می توان میزان مصرف دخانیات و سیگار را در کشور کاهش داد.

مسعود پزشکیان که ریاست جلسه علنی را برعهده داشت تاکید کرد که بند الحاقی مذکور مغایرتی با ماده ۷۳ قانون برنامه ششم توسعه ندارد.

در نهایت نمایندگان مجلس با ۱۰۰ رأی موافق، ۱۰۹ رأی مخالف و ۴ رأی ممتنع با این بند الحاقی موافقت نکردند و بعد از ۲۵ دقیقه مذاکره، موضوع افزایش عوارض هر نرخ سیگار داخلی و وارداتی را برای بررسی بیشتر به کمیسیون تلفیق بودجه ارجاع دادند.

در بند الحاقی ۷ تبصره ۶ لایحه بودجه ۹۷ آمده است؛ از ابتدای سال ۱۳۹۷ به قیمت خرده فروشی هر نخ سیگار تولید داخل (انواع سیگار تولید داخلی، تولید مشترک و تولید داخل با نشان بین المللی) مبلغ سیصد و پنجاه (۳۵۰) ریال و هر نخ سیگار وارداتی مبلغ پانصد (۵۰۰) ریال به عنوان عوارض اضافه می گردد. وزارت امور اقتصادی و دارایی مکلف است مبالغ مزبور را از تولیدکنندگان و واردکنندگان حسب مورد اخذ و به حساب درآمد عمومی موضوع ردیف ۱۱۰۵۱۶ این قانون واریز نماید.

<!–

  –>

  Let’s block ads! (Why?)

  " title="Digg this!"target="blank">Digg This! Bookmark on Delicious
  

  ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

  
  آخرین اخبار