اختصاص اعتبار ۴ هزار میلیاردی برای تجهیز آزمایشگاه و کارگاه های دانشگاه های کشور

مجوز مجلس به بانک ها برای ارائه تسهیلات ارزی جهت توسعه حمل و نقل درون و برون شهری

موافقت مجلس با اختصاص اعتبار ۳۵۰ میلیون دلاری جهت اجرای طرح‌ انتقال آب کشاورزی سیستان و بلوچستان

سازمان امور عشایر می‌تواند انبارهای ذخیره علوفه خود را واگذار کند

درآمدهای طرح هدفمندی یارانه ها به حساب سازمان هدفمندی نزد خزانه داری کل کشور واریز می شود

سود دریافتی سپرده های دستگاه‌ها به عنوان درآمد اختصاصی خزانه محسوب می‌شود

اعلام وصول ۳ سوال ملی نمایندگان مجلس از وزرا

دستگاه‌های اجرایی مجاز به استفاده مازاد درآمدهای اختصاصی خود شدند

فروش پروژه های عمرانی که با مشارکت بخش خصوصی تکمیل شده است نیاز به مصوبه هیات وزیران ندارد

مجوز مجلس به صندوق توسعه ملی برای سپرده‌گذاری ۱۵ هزار میلیاردی در بانک‌ها

سهم دولت از هزینه شرکت‌های دولتی و بانک‌های سودده برای واریز به خزانه‌ مشخص شد

حذف صدور کارت اشتغال از لایحه بودجه سال ۹۷

کد خبر: 971 | تاریخ انتشار: ۱۲:۴۰:۰۱ - یکشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ | ارسال نظر مسدود است. | Print This Post Print This Post |

موضوع مشوق های مالیاتی ایجاد اشتغال در مناطق کم برخوردار به کمیسیون تلفیق بودجه ارجاع شد

[1396/11/15]

موضوع مشوق های مالیاتی ایجاد اشتغال در مناطق کم برخوردار به کمیسیون تلفیق بودجه ارجاع شد  

نمایندگان مردم در خانه ملت، بندی از لایحه بودجه را که مربوط به موضوع مشوق های مالیاتی ایجاد اشتغال مناطق کم برخوردار بود را جهت بررسی بیشتر به کمیسیون تلفیق بودجه ارجاع دادند.

نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه 15 بهمن) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزئیات بخش درآمدی کمیسیون تلفیق در لایحه بودجه 97، به جزء 3 بند (و) تبصره 6 که درخصوص ارائه معافیت مالیاتی شرکت های واقع در شهرک های صنعتی در مناطق کم برخوردار بود، رسیدند و بعد از بررسی، با این بند مخالفت کردند.

براساس این گزارش، حسن لطفی نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی پیشنهاد حذف جزء 3 بند (و) تبصره 6 را مطرح و اظهار داشت: دغدغه ما ایجاد اشتغال در مناطق محروم است و نباید قوانین برخلاف ایجاد اشتغال تصویب کنیم.

لازم به ذکر است با توجه به عدم کسب رأی لازم برای حذف جزء مذکور، اصل گزارش کمیسیون تلفیق درخصوص جزء 3 بند (و) تبصره 6 به رأی گذاشته شد که با توجه به تصمیم نمایندگان این جزء برای بررسی بیشتر به کمیسیون تلفیق ارجاع شد.

در جزء 3 بند (و) تبصره 6 آمده بود؛  مفاد جزء (3) بند (پ) ماده (32) قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور مصوب 10/11/1395 در سال 1397 مجرا  نمی‌باشد.

لازم به ذکر است که در جزء 3 بند پ ماده 32 قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور آمده است که به‌منظور تسهیل و تشویق سرمایه‌گذاری صنعتی و معدنی کشور، اقدامات زیر توسط دولت انجام می‌شود: به‌منظور تسهیل و تشویق سرمایه‌گذاری صنعتی و معدنی کشور، اقدامات زیر توسط دولت انجام می‌شود: معافیت مالیاتی واحدهای صنعتی، معدنی و خدماتی در مناطق غیربرخوردار از اشتغال را به میزان معافیت‌های منظورشده در مناطق آزاد تجاری . صنعتی اعمال کند. توسعه واحد و نیز تولید کالای جدید در این واحدها به میزان سهم خود مشمول این حکم می‌باشند./

Let's block ads! (Why?)

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

[۱۳۹۶/۱۱/۱۵]

موضوع مشوق های مالیاتی ایجاد اشتغال در مناطق کم برخوردار به کمیسیون تلفیق بودجه ارجاع شد  

نمایندگان مردم در خانه ملت، بندی از لایحه بودجه را که مربوط به موضوع مشوق های مالیاتی ایجاد اشتغال مناطق کم برخوردار بود را جهت بررسی بیشتر به کمیسیون تلفیق بودجه ارجاع دادند.

نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه ۱۵ بهمن) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزئیات بخش درآمدی کمیسیون تلفیق در لایحه بودجه ۹۷، به جزء ۳ بند (و) تبصره ۶ که درخصوص ارائه معافیت مالیاتی شرکت های واقع در شهرک های صنعتی در مناطق کم برخوردار بود، رسیدند و بعد از بررسی، با این بند مخالفت کردند.

براساس این گزارش، حسن لطفی نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی پیشنهاد حذف جزء ۳ بند (و) تبصره ۶ را مطرح و اظهار داشت: دغدغه ما ایجاد اشتغال در مناطق محروم است و نباید قوانین برخلاف ایجاد اشتغال تصویب کنیم.

لازم به ذکر است با توجه به عدم کسب رأی لازم برای حذف جزء مذکور، اصل گزارش کمیسیون تلفیق درخصوص جزء ۳ بند (و) تبصره ۶ به رأی گذاشته شد که با توجه به تصمیم نمایندگان این جزء برای بررسی بیشتر به کمیسیون تلفیق ارجاع شد.

در جزء ۳ بند (و) تبصره ۶ آمده بود؛  مفاد جزء (3) بند (پ) ماده (32) قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور مصوب 10/11/1395 در سال 1397 مجرا  نمی‌باشد.

لازم به ذکر است که در جزء ۳ بند پ ماده ۳۲ قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور آمده است که به‌منظور تسهیل و تشویق سرمایه‌گذاری صنعتی و معدنی کشور، اقدامات زیر توسط دولت انجام می‌شود: به‌منظور تسهیل و تشویق سرمایه‌گذاری صنعتی و معدنی کشور، اقدامات زیر توسط دولت انجام می‌شود: معافیت مالیاتی واحدهای صنعتی، معدنی و خدماتی در مناطق غیربرخوردار از اشتغال را به میزان معافیت‌های منظورشده در مناطق آزاد تجاری . صنعتی اعمال کند. توسعه واحد و نیز تولید کالای جدید در این واحدها به میزان سهم خود مشمول این حکم می‌باشند./

<!–

  –>

  Let’s block ads! (Why?)

  " title="Digg this!"target="blank">Digg This! Bookmark on Delicious
  

  ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

  
  آخرین اخبار