اختصاص اعتبار ۴ هزار میلیاردی برای تجهیز آزمایشگاه و کارگاه های دانشگاه های کشور

مجوز مجلس به بانک ها برای ارائه تسهیلات ارزی جهت توسعه حمل و نقل درون و برون شهری

موافقت مجلس با اختصاص اعتبار ۳۵۰ میلیون دلاری جهت اجرای طرح‌ انتقال آب کشاورزی سیستان و بلوچستان

سازمان امور عشایر می‌تواند انبارهای ذخیره علوفه خود را واگذار کند

درآمدهای طرح هدفمندی یارانه ها به حساب سازمان هدفمندی نزد خزانه داری کل کشور واریز می شود

سود دریافتی سپرده های دستگاه‌ها به عنوان درآمد اختصاصی خزانه محسوب می‌شود

اعلام وصول ۳ سوال ملی نمایندگان مجلس از وزرا

دستگاه‌های اجرایی مجاز به استفاده مازاد درآمدهای اختصاصی خود شدند

فروش پروژه های عمرانی که با مشارکت بخش خصوصی تکمیل شده است نیاز به مصوبه هیات وزیران ندارد

مجوز مجلس به صندوق توسعه ملی برای سپرده‌گذاری ۱۵ هزار میلیاردی در بانک‌ها

سهم دولت از هزینه شرکت‌های دولتی و بانک‌های سودده برای واریز به خزانه‌ مشخص شد

حذف صدور کارت اشتغال از لایحه بودجه سال ۹۷

کد خبر: 915 | تاریخ انتشار: ۱۸:۱۳:۲۴ - سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ | ارسال نظر مسدود است. | Print This Post Print This Post |

ضرورت ساخت ۶۰۰ هزار واحد مسکن در هر سال

رضایی در ارائه گزارش کمیسیون عمران مجلس در خصوص اجرای قانون بودجه 96:

[1396/11/03]

ضرورت ساخت 600 هزار واحد مسکن در هر سال  

رئیس کمیسیون عمران مجلس  با اشاره به اینکه سالانه باید 600 هزار واحد مسکن در کشور تولید شود، گفت: در صورت عدم ارائه راهکار در این حوزه با افزایش قیمت مسکن مواجه خواهیم شد.

محمدرضا رضایی در نشست علنی امروز (سه شنبه 3 بهمن) مجلس شورای اسلامی در جریان ارائه گزارش کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی درخصوص اجرای قانون بودجه 96 گفت:  اعتبارات مربوط به وزارت راه و شهرسازی 8 هزار و 826 میلیارد تومان بوده که طی 8 ماه فقط 2 هزار و 400 میلیارد تومان تخصیص یافته است که رقمی بالغ بر 25 درصد اعتبارات پیش بینی شده است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی افزود: 3 هزار و 650 میلیارد تومان در آذرماه سال جاری از طریق خزانه به وزارت راه و شهرسازی تخصیص داده شد که درصد اعتبارات تخصیص یافته به وزارتخانه مذکور به 74 درصد افزایش یافت.

وی با اشاره به اینکه 70 درصد اعتبارات عمرانی کشور در قالب اسناد خزانه اسلامی، اوراق مشارکت و... است، افزود: پرداخت حقوق کارگران و پیمانکاران از طریق اسناد خزانه مشکل زا است؛ اسناد خزانه اسلامی باید با قیمت کمتری در بازار به نقدینگی تبدیل شود و این موضوع قدرت مانور پیمانکاران را کم می کند.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به چالش های حوزه عمرانی تصریح کرد: راه های روستایی یکی از چالش ها و البته مطالبات مردمی است که اعتبارات مربوط به این حوزه به صورت جزئی تخصیص می یابد که آن هم از طریق اسناد خزانه است و مشکل به وجود می آورد.

وی با اشاره به اینکه طبق قانون قرار شد 2هزار و 400 میلیون تومان از فروش گازئیل و... به شبکه ریلی و حوزه راه ها تخصیص یابد، گفت: متاسفانه هنوز به وزارت راه و شهرسازی اعتباری تخصیص نیافته است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نگاه دولت در حوزه مسکن به صورت مقام سازی است که این موضوع با تولید مسکن فرق دارد؛ سالانه باید 600 هزار واحد مسکن در کشور تولید شود، لذا در صورت عدم ارائه راهکار در این حوزه با افزایش قیمت مسکن مواجه خواهیم شد.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: 990 میلیارد تومان برای آبرسانی روستایی از صندوق توسعه ملی در بودجه سال 96 پیش بینی شده بود که از این رقم کم شده است و باید برای جبران آن اقدامی صورت بگیرد؛ در این بین 75 درصد قیر رایگان به پروژه های عمرانی صورت گرفته است که این امر نیز باید تکمیل شود./

Let's block ads! (Why?)

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

رضایی در ارائه گزارش کمیسیون عمران مجلس در خصوص اجرای قانون بودجه ۹۶:

[۱۳۹۶/۱۱/۰۳]

ضرورت ساخت ۶۰۰ هزار واحد مسکن در هر سال  

رئیس کمیسیون عمران مجلس  با اشاره به اینکه سالانه باید 600 هزار واحد مسکن در کشور تولید شود، گفت: در صورت عدم ارائه راهکار در این حوزه با افزایش قیمت مسکن مواجه خواهیم شد.

محمدرضا رضایی در نشست علنی امروز (سه شنبه ۳ بهمن) مجلس شورای اسلامی در جریان ارائه گزارش کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی درخصوص اجرای قانون بودجه ۹۶ گفت:  اعتبارات مربوط به وزارت راه و شهرسازی 8 هزار و 826 میلیارد تومان بوده که طی 8 ماه فقط 2 هزار و 400 میلیارد تومان تخصیص یافته است که رقمی بالغ بر 25 درصد اعتبارات پیش بینی شده است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی افزود: ۳ هزار و ۶۵۰ میلیارد تومان در آذرماه سال جاری از طریق خزانه به وزارت راه و شهرسازی تخصیص داده شد که درصد اعتبارات تخصیص یافته به وزارتخانه مذکور به ۷۴ درصد افزایش یافت.

وی با اشاره به اینکه ۷۰ درصد اعتبارات عمرانی کشور در قالب اسناد خزانه اسلامی، اوراق مشارکت و… است، افزود: پرداخت حقوق کارگران و پیمانکاران از طریق اسناد خزانه مشکل زا است؛ اسناد خزانه اسلامی باید با قیمت کمتری در بازار به نقدینگی تبدیل شود و این موضوع قدرت مانور پیمانکاران را کم می کند.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به چالش های حوزه عمرانی تصریح کرد: راه های روستایی یکی از چالش ها و البته مطالبات مردمی است که اعتبارات مربوط به این حوزه به صورت جزئی تخصیص می یابد که آن هم از طریق اسناد خزانه است و مشکل به وجود می آورد.

وی با اشاره به اینکه طبق قانون قرار شد ۲هزار و ۴۰۰ میلیون تومان از فروش گازئیل و… به شبکه ریلی و حوزه راه ها تخصیص یابد، گفت: متاسفانه هنوز به وزارت راه و شهرسازی اعتباری تخصیص نیافته است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نگاه دولت در حوزه مسکن به صورت مقام سازی است که این موضوع با تولید مسکن فرق دارد؛ سالانه باید ۶۰۰ هزار واحد مسکن در کشور تولید شود، لذا در صورت عدم ارائه راهکار در این حوزه با افزایش قیمت مسکن مواجه خواهیم شد.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ۹۹۰ میلیارد تومان برای آبرسانی روستایی از صندوق توسعه ملی در بودجه سال ۹۶ پیش بینی شده بود که از این رقم کم شده است و باید برای جبران آن اقدامی صورت بگیرد؛ در این بین ۷۵ درصد قیر رایگان به پروژه های عمرانی صورت گرفته است که این امر نیز باید تکمیل شود./

<!–

  –>

  Let’s block ads! (Why?)

  " title="Digg this!"target="blank">Digg This! Bookmark on Delicious
  

  ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

  
  آخرین اخبار