واکنش سید حسن خمینی به حادثه نفتکش سانچی

پایگاه اطلاع رسانی دفتر حضرت آیت الله العظمی هاشمی شاهرودی ۱۹۷۰-۰۱-۰۱ ۰۳:۰۰:۰۰

پیام تسلیت سید حسن خمینی به مناسبت درگذشت همسر آیت‌الله خزعلی

سخنان سید حسن خمینی در نخستین کنگره بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی (ره)

دیدار وزیر، معاونین و مدیران کل استان های آموزش‌ و پرورش سراسر کشور با سید حسن خمینی

ناامیدی را به جامعه تزریق نکنیم، حق گله مندی داریم، ولی هیچ اتفاقی بدتر از ناامیدی نیست، در فضای مجازی باید «نهضت مودبانه نویسی» شکل گیرد

دیدار مدیران جهاد کشاورزی استان البرز با سید حسن خمینی

پیام تسلیت سید حسن خمینی به مهندس محمود حجتی

مراسم ختم مرحوم سید رحیم میریان

statements of grand ayatullah hashemi Shahroudi

دستیار و مشاو عالی فرمانده معظم کل قوا طی پیامی درگذشت آیت الله حائری شیرازی را تسلیت گفت

پیام تسلیت حضرت آیت الله العظمی هاشمی شاهرودی دام ظله در پی درگذشت مرحوم آیت الله حائری شیرازی

کد خبر: 619 | تاریخ انتشار: ۱۰:۲۷:۰۲ - سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶ | ارسال نظر مسدود است. | Print This Post Print This Post |

سرلشکرصفوی: روند انباشت قدرت بازدارندگی مؤثر نیروهای مسلح باید ادامه پیدا کند/حاکمیت بر نیمی از خلیج فارس و تمامی تنگه هرمز از مؤلفه‌های تاثیرگذار بر وزن ژئوپلیتیکی جمهوری اسلامی ایران است

سرلشکرصفوی: روند انباشت قدرت بازدارندگی مؤثر نیروهای مسلح باید ادامه پیدا کند/حاکمیت بر نیمی از خلیج فارس و تمامی تنگه هرمز از مؤلفه‌های تاثیرگذار بر وزن ژئوپلیتیکی جمهوری اسلامی ایران است

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت:
روند افزایش آمادگی و انباشت قدرت بازدارندگی مؤثر نیروهای مسلح باید ادامه پیدا کند.


سردار سرلشکر پاسدار دکتر سید یحیی صفوی که به اتفاق دانشجویان خود در مقطع دکتری دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران به استان هرمزگان سفر کرده است، در تشریح وضعیت دفاعی و امنیتی این منطقه اظهار داشت:
لبه جلویی منطقه نبرد در جنگ احتمالی آینده و اولین لایه دفاعی در برابر هرگونه تهدید هواپایه یا دریاپایه، منطقه خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان است، هر چند که ما احتمال وقوع تهدیدات نظامی را بعید می دانیم با این حال، نیروهای مسلح همواره باید با تقویت اشراف اطلاعاتی و آمادگی عملیاتی، خود را برای بدترین سناریوها آماده نگه دارند.
سرلشکر صفوی در تشریح سناریوهای تهدیدات احتمالی آینده علیه ایران اظهار داشت:
ماهیت تهدیدات نظامی احتمالی علیه ایران هواپایه و دریاپایه خواهد بود و تهدیدات زمین پایه جز در برخی از مناطق خاص کمتر متصور است.
دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با اشاره به تلاش های نظام استکبار برای تضعیف نظام جمهوری اسلامی طی 39 سال گذشته تصریح کرد:
ایران اسلامی با نصرت و هدایت الهی و توجهات حضرت ولیعصر عجل الله تعالی فرجه شریف و رهبری حکیمانه و دوراندیشانه معظم رهبری و انسجام و اتحادملی، به یک قدرت بزرگ منطقه ای تبدیل شده است. وزن بالای ایران در مسائل مربوط به امنیت انرژی نفت و گاز از یک سو و حاکمیت بر نیمی از خلیج فارس و تمامی تنگه هرمز از مؤلفه‌های تاثیرگذار بر وزن ژئوپلیتیکی جمهوری اسلامی ایران است.
وی تأکید کرد:
جمهوری اسلامی ایران به دنبال صلح و امنیت پایدار در منطقه خلیج فارس است و این جز با خروج نیروهای بیگانه از منطقه و همکاری هشت کشور پیرامون منطقه خلیج فارس امکان پذیر نیست.
سردار صفوی با اشاره سرمایه گذاری 700 میلیارد دلاری صورت گرفته توسط ایران در زیرساخت های استان‌های همجوار خلیج فارس و تنگه هرمز تأکید کرد:
دفاع از امنیت ملی، منافع ملی و منافع اقتصادی کشور از جمله دفاع از پالایشگاهها، بنادر و تأسیسات اقتصادی در برابر تهدیدات به عهده نیروهای مسلح است، بنابراین روند افزایش آمادگی و انباشت قدرت بازدارندگی مؤثر نیروهای مسلح باید ادامه پیدا کند.
این استاد جغرافیای سیاسی  و ژئوپلیتیک با اشاره ذخایر انرژی و حمل و نقل دریایی در منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز خاطرنشان کرد:
ما در کل دنیا کمتر منطقه ای همانند خلیح فارس و تنگه هرمز داریم، قدرت های بزرگ جهان به ویژه قدرت های بحری به این منطقه نظر دارند چون لایه های مختلف ژئوپلیتیکی، ژئوکالچر، ژئواکونومیکی و ژئواستراتژیک و مسائل استراتژیک دفاعی و امنیتی در این منطقه بر هم منطبق است.
وی در ادامه با تأکید بر لزوم رعایت ملاحظات پدافند غیرعامل در طراحی و احداث زیرساخت‌های اقتصادی، پالایشگاهها، بنادر و خطوط انتقال انرژی گفت:
ما برای صادرات نفت نباید صرفاً به تنگه هرمز متکی باشیم، بلکه باید لوله های انتقال نفت و گاز را به جاسک وصل کنیم و یا خطوط انرژی برق، راه آهن و لوله های نفت و گاز را از مسیر جنوب ایران به عراق، سوریه و مدیترانه متصل کنیم.
سرلشکر صفوی و دانشجویان دانشگاه دافوس ارتش در این سفر بازدیدی از پالایشگاه ستاره خلیج فارس، بندر شهید رجایی، زیردریایی کلاس طارق و غدیر منطقه یکم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و شناورهای رزمی و موشک انداز منطقه یکم نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بازدید کردند.
گفتنی است سرلشکر صفوی، درس «فرماندهی عملیات مشترک و مرکب» را برای دانشجویان دوره دکتری دانشگاه فرماندهی و ستاد(دافوس) ارتش جمهوری اسلامی ایران تدریس می کند.