همزمان با آغاز سال تحصيلي زنگ كتابخواني در مهدكودك ايرانمهر با حضور وزراي كار و فرهنگ و ارشاد نواخته شد

معاون روابط كار در بازديد از پالايشگاه نفت تهران: مسئله ايمني و بهداشت محيط كار با اهميت ترين موضوع در حوزه روابط كار است

پيام مركز مقاوت بسيج وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي به مناسبت هفته دفاع مقدس

دكتر جهانگيري تأكيد كرد: كاهش و كنترل آسيب هاي اجتماعي بسيج همه اركان نظام را مي طلبد/ كاهش و كنترل آسيب هاي اجتماعي يك مسئوليت مهم ملي براي همه است/ خانواده مهمترين كانون پيشگيري كننده آسيب هاي اجتماعي است/ كنترل آسيب هاي اجتماعي با روش هاي خشن و قضايي پاك كردن صورت مسأله است/ براي كاهش آسيب هاي اجتماعي نيازمند روش هاي اصولي، علمي و دقيق هستيم

رييس سازمان بهزيستي كشور اعلام كرد : اجراي طرح «نماد» (نظام مراقبتي اجتماعي دانش‌آموزان)

دكتر ربيعي در آيين افتتاح ١٥٠ مركزاورژانس اجتماعي درسراسر كشور : دولت تدبير واميد نابرابري هاي اجتماعي را به گفت و گوي اجتماعي تبديل كرد

دكتر ربيعي در نشست مشترك با صاحبان صنايع آلمان مطرح كرد؛ آمادگي ايران براي مراوده تجاري باكارآفرينان آلماني

وزير كار در برنامه تيتر امشب اعلام كرد؛ مشوق هاي دولت براي بهبود وضع اشتغال

دكتر ربيعي در چهارمين نمايشگاه زيست فناوري ايران خبر داد: ٦هزار شركت دانش بنيان مي شود

چهارمين نمايشگاه زيست‌فناوري ايران با حضور دكتر ربيعي آغاز به كار كرد

با حضور وزير تعاون،كار و رفاه اجتماعي؛ اجراي ۲ برنامه ملي ايجاد اشتغال كليد خورد

مديركل حمايت از بيمه بيكاري در ايلام: سازمان فني – حرفه اي براي ارتقاء و تجديد مهارت مقرري بگيران بيمه بيكاري بايد اقدام كند

کد خبر: 5521 | تاریخ انتشار: ۱۴:۳۸:۵۵ - چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ | ارسال نظر مسدود است. | Print This Post Print This Post |

وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي در يازدهمين كنگره بين المللي دانش اعتياد: براي مباد بايد به سمت مدل خانواده محور برويم/ كودكان و زنان بايد اولويت اصلي در پيشگيري از اعتياد باشند

دکتر ربیعی با بیان اینکه باید به سمت مدل خانواده‌ محوری در امر مبارزه با مواد مخدر برویم گفت: خانواده محوری در موضوع اعتیاد بسیار مهم است و لازم است این دانش به خانواده ها داده شود.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دکتر علی ربیعی در یازدهمین کنگره بین‌المللی دانش اعتیاد که با حضور مسئولین و پژوهشگران ذیربط در این زمینه در مرکز همایش های رازی برگزار شد گفت: هیچ جامعه ای تغییر نمی کند و حتی آماده تغییر نمی شود مگر با دانش و مطالعه و خوشحالم که در این کنگره محققین نسبت به افزایش دانش در یکی از موضوعات مهم یعنی اعتیاد اهتمام ورزیدند.

وی گفت:  وقتی ظرفیت‌های جامعه نتواند به حجم خواسته‌های آن پاسخ دهد مشکل و بحران ایجاد می‌شود که باید بتوانیم با  توجه به ظرفیت و ابزارهای موجود در جامعه به درخواست‌ها پاسخ دهیم، از سوی دیگر  نیازمند راهکار جدید در جامعه هستیم.

وی با بیان اینکه مسئله اعتیاد، مسئله بین‌المللی است گفت: علاوه بر انگیزه اقتصادی در حمل و فروش مواد مخدر ، انگیزه های اجتماعی مصرف را باید دقیق بررسی کرد و این انگیزه‌های اجتماعی قطعاً با سال‌های گذشته تفاوت زیادی دارد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: طبقه اجتماعی مصرف‌کننده مواد مخدر با سال‌های گذشته تفاوت زیادی پیدا کرده است که این را می‌توان در افراد دارای طبقه اجتماعی بالا و همچنین شغل‌های مناسب و دارای تحصیلات عالی مشاهده کرد.

دکتر ربیعی تصریح کرد: امروز محله‌هایی که 30 سال پیش مشهور به سکونت مصرف‌کنندگان مواد مخدر بودند، فرق کرده است ضمن اینکه رابطه قوی و مستقیمی هم بین افراد مصرف‌کننده، محله‌ها،‌ طبقات اجتماعی، شغل و تحصیلات به‌ مانند گذشته دیگر برقرار نیست لذا باید با دانش جدید به مبارزه با این امر رفت.

وی خاطرنشان کرد: تنوع مصرف مواد مخدر نسبت به گذشته متفاوت شده که نیازمند بررسی دقیق‌تر این امر هستیم؛ چراکه لذت‌جویی، تنوع، ناکامی اجتماعی، فقرو افسردگی در سمت‌وسوی گرایش به مواد مخدر تأثیر بالایی دارد.

وی با اشاره به تحقیقی که خود در سال های گذشت انجام داده بود گفت: در جایی که فرد نه به خودش و نه به جامعه اعتماد دارد بیشترین آسیب های اجتماعی رخ می دهد. 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: دانشی که بخواهد امروز غلبه‌کننده بر آسیب اجتماعی و موثر در تصمیم گیری برای مبارزه با مواد مخدر باشد نیاز بسیار زیادی به گفت‌وگوی عمومی دارد.

وی با بیان اینکه در هر جا گفتگو کردیم موفق شده ایم افزود: باید مبارزه با مواد مخدر و نحوه مقابله با آن و همچنین اطلاعات در این خصوص را به سطح جامعه، گفتمان‌های عمومی وحتی مدارس و کودکستان ها برد تا نتایج بهتری را به‌دست بیاوریم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت:در تحقیقات ارائه شده برای این کنگره دیدم که حتی آثار مصرف قلیان هم مورد بررسی قرار گرفته بود، اینکه تفکیکی بین مصرف قلیان و مواد مخدر قائل شویم بسیار خوب است ضمن اینکه امروز در این کنگره به عینه دیدم گام‌های روبه جلویی در این خصوص برداشته شده است.

وی با تاکید بر «خانواده محوری» در موضوع اعتیاد به مصاحبه خود با «پرویز» که مورد توجه رسانه ها قرار گرفت اشاره کرد و گفت: طرد پرویز از خانواده باعث شد نوع مصرف او که پیش از این قابل درمان بود تغییر کند و از حاشیه شهر به «دور» یعنی «حاشیهِ حاشیه» برود.

دکتر ربیعی  بابیان اینکه با دانش بیشتر و اولویت بالاتر باید در امر پیشگیری از مواد مخدر برای کودکان و زنان باید اقدامات اساسی صورت گیرد، گفت:‌ این قشر از جامعه درصورتی‌که نگاه ویژه‌ای به آنها نشود، طول عمر کمتر و آسیب‌های فراوانی خواهند دید.

وی افزود: در سازمان بهزیستی به عنوان مهمترین سازمانی که در امر درمان و پیشگیری فعالیت می کنند و همچنین در معاونت رفاه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مطالعه آسیب های اجتماعی به عنوان پدیده رفاه زدا می کوشیم در کنترل و پیشگیری و محدود سازی اعتیاد موفقیت های بیشتری کسب کنیم. 

وی خطاب به پژوهشگران شرکت کننده در این کنگره گفت: پژوهش هایی که شما انجام داده اید، خیر جمعی محسوب می شود چرا که به زندگی بهتر افراد کمک می کند و هر آنچه زندگی افراد جامعه را بهتر کند نوعی خیر جمعی است. 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: دولت به همه محققین با دید خاص و با اهمیت نگاه می کند و کار شما برای سیاستگذار و برنامه ریزی مورد استفاده خواهد بود. 

Let's block ads! (Why?)

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب Let’s block ads! (Why?)

" title="Digg this!"target="blank">Digg This! Bookmark on Delicious


ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.


آخرین اخبار