از سختی ها نهراسیم/ بی منت کار کنیم

۱۴ مصدوم و دوفوتی در حادثه انفجار واحد اقامتی در قم

توجه ویژه والدین به میان وعده های دانش آموزان/ممنوعیت عرضه مواد غذایی غیر مفید در بوفه مدارس

موتورلانس های اورژانس تهران روزانه ۵۵۰ ماموریت انجام می دهند/ افزایش ۷ درصدی رضایتمندی مردم از خدمات موتورلانس های اورژانس در مقایسه با آمبولانس ها

انستیتو پاستور ایران خوشنام ترین، معتبرترین و پر استناد ترین موسسه تحقیقاتی در نظام سلامت است/ باید رسالت ها و ماموریت های انستیتو پاستور را بازتعریف کنیم

جایگاه طب ایرانی و مکمل در نظام سلامت ایران تشریح شد

انستیتو پاستور ایران، جایگاه ویژه و متمایزی دارد / مهمترین رسالت و ماموریت انستیتو پاستور ایران، پاسخگویی به انتظارات نظام سلامت است

سوابق و افتخارات انستیتو پاستور ایران بسیار ارزشمند است/ انستیتو پاستور با وجود ۱۶۰ عضو هیات علمی و چند ده شرکت دانش بنیان، نقش مهمی در نظام سلامت کشور داشته است/ هدف ما این است که انستیتو پاستور ایران به عنوان یکی از مهمترین مراکز علم و فناوری منطقه در حوزه سلامت تبدیل شود

وجود ۸ اولویت عمومی و ۹ اولویت تخصصی در ضمیمه حکم ابلاغی رییس جمهور برای وزارت بهداشت / اولین اولویت تخصصی در ضمیمه حکم وزارت بهداشت ادامه اجرای طرح تحول سلامت است

آغاز فعالیت دفاتر خدمات سلامت در ۹ استان کشور

بهبود شاخص های بهداشت در مدارس در سه سال گذشته/ ۷۲ میلیون پرونده الکترونیک سلامت در کشور تشکیل شده است

سفر معاون درمان وزیر بهداشت به زادگاه بنیانگذار انقلاب اسلامی

کد خبر: 5431 | تاریخ انتشار: ۱۵:۲۹:۰۰ - چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ | ارسال نظر مسدود است. | Print This Post Print This Post |

معدوم سازی بیش از ۱۵ تن مواد غذایی فاسد و تاریخ مصرف گذشته در مرداد ماه سال جاری

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معدوم سازی بیش از 15 تن مواد غذایی فاسد و تاریخ مصرف گذشته در مرداد ماه سال جاری

رییس سامانه بهداشت 190 وزارت بهداشت گفت: در مرداد ماه امسال حدود 27 هزار تماس با سامانه 190 وزارت بهداشت برقرار شده که از این تعداد، 9282 خبر/ شکایت در سامانه ثبت و سایر تماس ها منجر به راهنمایی، آموزش و مشاوره شده است.
مهندس محراب آقازاده در گفتگو با خبرنگار وبدا، با بیان این مطلب، اظهار داشت: بیشترین شکایت های ثبت شده در سامانه 190 در مرداد ماه به ترتیب مربوط به عرضه مواد غذایی سنتی فاسد، دفع غیر بهداشتی فاضلاب وعرضه مواد غذایی بسته بندی شده فاقد تاریخ مصرف معتبر بوده است. همچنین اماکن مسکونی دارای فعالیت های غیر مجاز 12 درصد، اغذیه فروشی و ساندویچ و پیتزا 11 درصد، صنف نانوایی با 10 درصد و بقالی و سوپرمارکت و سلف سرویس و رستوران با 8 درصد بیشترین شکایات را به خود اختصاص داده اند.
وی یادآور شد: 5 درصد از اخبار/ شکایات منجر به کشف، جمع آوری و معدوم سازی کالاهای آسیب رسان به مصرف کننده به میزان 15032 کیلوگرم انواع مواد غذایی فاسد، تاریخ مصرف گذشته و غیر قابل مصرف شد که بیشترین این مواد غذایی شامل انواع سوسیس و کالباس، ترشیجات، نوشیدنی ها، تنقلات، فراورده های گوشتی و پروتئینی و لبنیات بوده است.
مهندس آقازاده تصریح کرد: بیشترین فراوانی اخبار/ شکایات در مرداد ماه به ترتیب در حوزه تحت پوشش دانشگاه های علوم پزشکی مشهد (12 درصد)، شهید بهشتی (12 درصد)، ایران (11 درصد) و در مرتبه های بعدی دانشگاه های علوم پزشکی اصفهان، شیراز، تهران، البرز، قم، تبریز، شهید صدوقی یزد و ارومیه بوده است.
رییس سامانه بهداشت 190 وزارت بهداشت اظهار داشت: اقدامات شبانه روزی بازرسان بهداشت محیط منجر به معرفی 15 درصد از متخلفین به مراجع قضایی، صدور 23 درصد انواع اخطار کتبی به منظور رفع نواقص بحرانی و غیر بحرانی و 18 درصد رفع نقص از اخبار/شکایات مردم شده است و میزان رضایتمندی مردم بر اساس نظرسنجی های انجام شده در این بازه زمانی، 97 درصد بوده است.
وی با بیان اینکه 72 درصد تماس گیرندگان با سامانه بهداشت 190 در مرداد ماه، مرد و 28 درصد زن بودند، افزود: سامانه بهداشت 190 به طور شبانه روزی و در تمام ایام هفته، آماده دریافت شکایت های بهداشت محیط و بهداشت حرفه ای می باشد و مردم می توانند از اقصی نقاط کشور با شماره تلفن 190 (داخلی 2) با این سامانه تماس حاصل کرده و شکایات بهداشتی خود را مطرح کنند تا در اسرع وقت به آن رسیدگی شود.

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢٢ شهريور ١٣٩٦ - ١٢:٢٩ / شماره خبر: ١٦٦١٠٤ / تعداد نمايش: 37

Let's block ads! (Why?)

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معدوم سازی بیش از ۱۵ تن مواد غذایی فاسد و تاریخ مصرف گذشته در مرداد ماه سال جاری

رییس سامانه بهداشت ۱۹۰ وزارت بهداشت گفت: در مرداد ماه امسال حدود ۲۷ هزار تماس با سامانه ۱۹۰ وزارت بهداشت برقرار شده که از این تعداد، ۹۲۸۲ خبر/ شکایت در سامانه ثبت و سایر تماس ها منجر به راهنمایی، آموزش و مشاوره شده است.
مهندس محراب آقازاده در گفتگو با خبرنگار وبدا، با بیان این مطلب، اظهار داشت: بیشترین شکایت های ثبت شده در سامانه ۱۹۰ در مرداد ماه به ترتیب مربوط به عرضه مواد غذایی سنتی فاسد، دفع غیر بهداشتی فاضلاب وعرضه مواد غذایی بسته بندی شده فاقد تاریخ مصرف معتبر بوده است. همچنین اماکن مسکونی دارای فعالیت های غیر مجاز ۱۲ درصد، اغذیه فروشی و ساندویچ و پیتزا ۱۱ درصد، صنف نانوایی با ۱۰ درصد و بقالی و سوپرمارکت و سلف سرویس و رستوران با ۸ درصد بیشترین شکایات را به خود اختصاص داده اند.
وی یادآور شد: ۵ درصد از اخبار/ شکایات منجر به کشف، جمع آوری و معدوم سازی کالاهای آسیب رسان به مصرف کننده به میزان ۱۵۰۳۲ کیلوگرم انواع مواد غذایی فاسد، تاریخ مصرف گذشته و غیر قابل مصرف شد که بیشترین این مواد غذایی شامل انواع سوسیس و کالباس، ترشیجات، نوشیدنی ها، تنقلات، فراورده های گوشتی و پروتئینی و لبنیات بوده است.
مهندس آقازاده تصریح کرد: بیشترین فراوانی اخبار/ شکایات در مرداد ماه به ترتیب در حوزه تحت پوشش دانشگاه های علوم پزشکی مشهد (۱۲ درصد)، شهید بهشتی (۱۲ درصد)، ایران (۱۱ درصد) و در مرتبه های بعدی دانشگاه های علوم پزشکی اصفهان، شیراز، تهران، البرز، قم، تبریز، شهید صدوقی یزد و ارومیه بوده است.
رییس سامانه بهداشت ۱۹۰ وزارت بهداشت اظهار داشت: اقدامات شبانه روزی بازرسان بهداشت محیط منجر به معرفی ۱۵ درصد از متخلفین به مراجع قضایی، صدور ۲۳ درصد انواع اخطار کتبی به منظور رفع نواقص بحرانی و غیر بحرانی و ۱۸ درصد رفع نقص از اخبار/شکایات مردم شده است و میزان رضایتمندی مردم بر اساس نظرسنجی های انجام شده در این بازه زمانی، ۹۷ درصد بوده است.
وی با بیان اینکه ۷۲ درصد تماس گیرندگان با سامانه بهداشت ۱۹۰ در مرداد ماه، مرد و ۲۸ درصد زن بودند، افزود: سامانه بهداشت ۱۹۰ به طور شبانه روزی و در تمام ایام هفته، آماده دریافت شکایت های بهداشت محیط و بهداشت حرفه ای می باشد و مردم می توانند از اقصی نقاط کشور با شماره تلفن ۱۹۰ (داخلی ۲) با این سامانه تماس حاصل کرده و شکایات بهداشتی خود را مطرح کنند تا در اسرع وقت به آن رسیدگی شود.

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢٢ شهريور ١٣٩٦ – ١٢:٢٩ / شماره خبر: ١٦٦١٠٤ / تعداد نمايش: ۳۷

Let’s block ads! (Why?)

" title="Digg this!"target="blank">Digg This! Bookmark on Delicious


ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.


آخرین اخبار